MIM Password Reset Error 3000

MIM Password Reset Error 3000 yazımızda Hoftix sonrası karşılaşılan Password Reset işleminde hata kodu ile ilgileneceğiz. Security Update’leri sonrası MIM Synchronization Servisinin genellikle wmi’ları bozulabilmektedir. Bu hata ile karşılaştığınızda en önemli kontrollerden biri Server Manager’da wmi hatası alıp almadığınızdır. Ayrıca MIM repair etmeye çalıştığınızda aldığınız hata aşağıdaki gibidir.

Error 25050. The Forefront Identity Manager Synchronization Service setup wizard cannot set Windows Management Instrumentation (WMI) permissions. Ensure you have the correct permissions for this operation, and then try running this wizard again. To run WMI remotely, you must manually set the remote enable permission. Invalid namespace

Bunun sonrasında DCOM yetkilerini ,Namespace’leri kontrol ettiğinizde herhangi bir sorun olmadığını fakat hatanın devam ettiğini göreceksiniz.

Hatanın çözümü

CMD admin olarak mofcomp çağırarak mmswmi.mof çalıştırmak gerekir. Bütün MIIS_ManagementAgent Class yeniden eklemiş olur ve hatayı çözebilirsiniz.

MIM Password Reset Error 3000

MIM Password Reset Error 3000 yazımızda çözümü sizlere basit bir şekilde anlatmış olduk. WMI’ların tekrardan eklenmesi gerekmektedir.Diğer yazılarımızı aşağıdaki kategorilerden takip edebilirsiniz.