MIM Delete Users Portal and Metaverse

MIM Delete Users Portal and Metaverse yazımızda sizlerle portalda olan userların silinmesi ve metaverse olan personların silinmesi konusunda paylaşımda bulunacağım.

Bazı durumlarda yanlışlıklarda MIM portal ve Metaverse bundan fazlasıyla etkilenmektedir. Bu gibi durumlarda istenemeyen userlar oluşur. AD tarafıda bu durumdan nasibi almaktadır. Exchange bağlıysa 2li hesaplar görmeye başlarız. Bunun için ilk olarak MPR üzerinden userlar nasıl silinir onu göstereceğim daha sonra metaverse üzerinde connector space silinmesini göstereceğim.

Öncellikle bir set create ederek istediğiniz filtreye göre belirleyin. Burada dikkatli olmak önemlidir. Built-in ve kurucu hesaba dikkat edin.

MIM Delete Users Portal and Metaverse Set Create

Sonrasında Workflow tarafında Delete Resource MIMWALL tarafından kullanılmaktadır.

En son olarak MPR tarafında Set ve workflowları birleştirin.

MIM Delete Users Portal and Metaverse MPR

İşlemleri yaparken dikkatli olunması gerekir. Hata durumunda birçok sisteminiz bu durumdan etkilenecektir.

Geldik metaverse üzerinden silinmesine , connector space silinmesi için ilk seçeneği seçiniz.

MIM Delete Users Portal and Metaverse Delete Connector Space

Ek bilgi olarak sizlerle disconnect-object yapmak için powershell scriptte paylaşacağım. Bu script customize edilebilmektedir. HRMA bulunan tüm objeleri -explicit olarak disconnect edebilirsiniz. Bunu custom olarak dn göre yapabilirsiniz. Get-csobject gibi LITHNET komutlarını linkten ulaşabilirsiniz.

$allhr=Get-Connectors -MA "HR MA" | SELECT dn

foreach($a in $allhr.dn) {
Get-csobject -DN $a -MA "FIM MA" | Disconnect-CSObject -Explicit


}

Son olarak MIM Delete Users Portal and Metaverse nasıl yapılır bu yazımızda sizlerle paylaştım. Diğer yazılarımıza aşağıdaki kategorilerden ulaşabilirsiniz.