SCOM Agent Not Getting MP Packages

SCOM Agent Not Getting MP Packages yazımızda SCOM ajanının yüklendiği herhangi bir client üzerine gelmesi beklenen Management Pack Paketlerinin gelmemesi sorununa değineceğiz. Bu hata ile karşılaşmanız şöyle olacaktır. SCOM Agent yükleme işlemini yapacaksanız. Daha sonra konsol üzerinde göremeyeceksiniz veya konsol üzerinde göreceksiniz ama gri olarak gözükecektir.

Client üzerinde Microsoft Monitoring Agent altında bulunan Health Service State içerisindeki Management Packs içerisini boş göreceksiniz. Ne yaparsanız yapın paketler oraya gelmeyecektir.

SCOM Agent Not Getting MP Packages klasör boş

Bu hatayla ayrıca konsol üzerinde Operation Manager Health durumunda SCOM 2012 Management Server Recovery Issue – Event ID 21023, 20070 and 21016 hataları ile karşılacaksınız. Event Viewer üzerinde Operation Manager kısmıda 29181 hatası ile karşılaşmaktasınız.Ayrıca konsol üzerinde agent not processing gibi hatalarla karşılaşacaksınız. Bunun çözümü şudur;

İlk olarak Management Sunucularınıza giderek ;

Task Manager üzerinde MonitoringHost.exe process kısmında end task olarak yapmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra agentlarda Monitoring agent servisini durdurmak. Ardından ise health service state klasörünü old olarak değiştirerek servisi yeniden başlatmak gerekmektedir. Bu sayede SCOM Agent Not Getting MP Packages hatasının çözümüne ulaşılmaktadır.

Monitoring Host.Exe

Diğer Yazılarımızı aşağıdaki kategorilerden bulabilirsiniz.